Зносостійкість
Клас зносостійкості - дає уявлення про стійкість вироби до механічних впливів і тиску, тобто показує, через який час ламінат почне руйнуватися. Клас зносостійкості варіюється від 21 до 33. Ми вам рекомендуємо для міської квартири купувати ламінат, з класом зносостійкості від 31 до 33. Цей ламінат в домашніх умовах прослужить вам 20-25 років.
Стійкість до подряпин
Стійкість до подряпин досягається шляхом використання спеціальних захисних шарів. Незалежно від класу ламінату, цей параметр має позначення АС і маркується в діапазоні 1-5. Чим вище цифра, тим вище стійкість до стирання.
Вологостійкість
Кращим показником водостійкості ламінату є висока щільність ХДФ-плити і наявність спеціального вологовідштовхувальним складу на такій плиті. Щільність плит ламінату повинна становити від 850 кг / м3 і більше. Види ламінату з повністю в 900 кг / м3 можуть витримати вплив води до 3-х годин і при цьому не змінюють своєї структури.
Товщина
Чим більше товщина ламінату - тим вище його ударна міцність, а також звукопоглинання. В ідеалі товщина ламінованої плашки повинна становити 8 мм. Товщина впливає на здатність ламінату витримувати навантаження. Крім того, товщина ламінату впливає і на його теплопровідність, тобто, чим тонше підлогу, тим він «холодніше». А ось при використанні теплих підлог все навпаки: тепло від нагрівального елементу не зможе легко подолати ламіновану перешкоду великої товщини, тому витрата тепла доведеться збільшувати.
Співвідношення товщини і площі
Необхідно враховувати співвідношення площі приміщення і товщини ламінату. Якщо товщина ламінованого покриття недостатня для великої площі, то при ходьбі виникає звук, дуже схожий на цокання. Чим товще дошка, тим менше вона «звучить». Деякі компанії роблять на зворотному боці спеціальні шумоізолюючі підкладки. Також добре поглинає звук спінений поліетилен, який стелять під покриття.
Наявність фаски
Згодом, коли між ламінатними дошками починають утворюватися щілини, наявність фаски дозволяє приховати такі наслідки експлуатації і зробити зазори майже непомітними. Крім того, потрапляння навіть невеликої кількості вологи на ламінат без фаски призводить до набухання підлогового покриття, що дуже помітно навіть на відстані. Фаска мінімізує ці візуальні недоліки і навіть істотна деформація стиків стає непомітною сторонньому погляду. Навіть після затоплення підлог з ламінату з фаскою, як правило, досить просушити покриття і укласти його заново без замін, щоб повністю ліквідувати наслідки потрапляння вологи. Фаска збільшує термін експлуатації ламінату.
Клас формальдегіду
Якщо на коробці вказаний значок Е1 - означає, що все в межах норми.

Go to top